شماره واتس آپ : 0408189294
ایمیل پشتیبانی info@globaledits.ir

افزایش تعداد خوانندگان مقاله

اگر مقاله خود را در مجله‌ای به چاپ رسانده‌اید و فقط افراد کمی آن را خوانده‌اند برای افزایش تعداد خوانندگان مقاله تان ادامه مطلب را بخوانید.

به اشتراک گذاشتن مقالات و دست‌آورد‌ها با تعداد زیادی از مخاطبان باعث می‌شود بیشتر در زمینه کاری و تحصیلی‌تان شناخته شوید. این کار کمک می‌کند نویسندگان دیگر بیشتر در مقالاتشان به شما ارجاع دهند، و در نتیجه، اعتبارتان افزایش پیدا کند و شانس بیشتری برای موفقیت و پیشرفت در حیطه تحصیلی و کاری‌تان داشته باشید.

در دهه‌های گذشته افزایش چشمگیری در تعداد مجلات و مقالات وجود داشته است، و اطلاعات وسیعی در اینترنت به صورت وبلاگ، نیوزلتر، محتوای چند رسانه ای، و غیره وجود دارد، پس افراد نمی توانند همه مطالب را بخوانند. در این شرایط رقابتی در محیط آکادمیک، باید استراتژی‌هایی اتخاذ کنید که مقاله‌تان بیشتر دیده و خوانده شود. چاپ مقاله در مجلات اپن اکسس (open access) اولین و مهم‌ترین قدم است.

جدا از این، می توانید مقاله‌تان را در شبکه‌‌های اجتماعی مانند لینکداین (LinkedIn) و توییتر (Twitter) یا در محیط‌های علمی‌تر مانند Researchgate  یا Mendeley به اشتراک بگذارید. راه‌های خلاقانه دیگری هم وجود دارند که بتوانید مقاله‌تان را در اختیار مخاطبان وسیع‌تری قرار دهید.  برای مثال می‌توانید ویدیویی شامل خلاصه‌ای از مقاله‌تان تهیه کنید و آن را روی YouTube  یا آپارات آپلود کنید و یا این که روی وبسایت‌تان موضوعی مرتبط با مقاله‌تان بنویسید و آن را به مقاله‌تان لینک دهید.

اینکه بدانید مقاله‌تان چندبار خوانده ‌شده ‌است می‌تواند بسیار باارزش باشد مخصوصا برای افرادی که می‌خواهند برای بورسیه اقدام کنند، به‌دنبال جایگاه و کرسی در دانشگاه هستند و یا اساتیدی که می‌خواهند ارتقا بگیرند. یکی از راه‌هایی که می‌توانید دریابید مقاله‌تان چند بار خوانده شده است استفاده از Mendeley Stats می‌باشد. این ابزار می‌تواند اطلاعات دقیقی در رابطه با این ‌که مقاله چقدر بازدید شده، به اشتراک گذاشته شده یا به آن ارجاع داده شده به شما ارايه دهد.

اگر میخواهید اطلاعاتی در مورد نحوه بهتر نوشتن مقاله کسب کنید پیشنهاد میکنم به این لینک سری بزنید.

تعداد بازید : 719

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همواره و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها، پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

شماره واتس اپ
تلفن : 0408189294
ایمیل
info@globaledits.ir
Layer 1