شماره واتس آپ : 0408189294
ایمیل پشتیبانی info@globaledits.ir

عدم مستند کردن منابع، عمدا یا ناخواسته، ممکن است به سرقت ادبی که یک جرم علمی جدی است منجر شود.
برای اجتناب از سرقت ادبی، نباید فقط  منابع خود را با استفاده از یک راهنمای سبک (به عنوان مثال APA، هاروارد یا ونکوور) ذکر کنید، بلکه باید نقل قول مستقیم انجام دهید یا متن را پارافریز کنید.
در نگارش مقاله نباید متن را از منبع اصلی کپی کرده و کمی آن را تغییر دهید و امیدوار باشید که استادتان یا داور مجله متوجه نمی شود که نظر دیگران را به عنوان ایده خود بیان کرده اید٬ زیرا این کار نوعی سرقت فکر و ایده است، بنابراین٬ محققان و دانشجویان باید در هنگام گزارش کار دیگران کاملا دقیق باشند. مکن است از خود سؤال کنید: “چگونه یک منبع را به طور صحیح و بدون ریسک سرقت ادبی به طور صحیح پارافریز کنیم؟” برای بسیاری از نویسندگان یادگیری نحوه نقل قول و پارافریز مشکل است.
تفاوت نقل قول مستقیم و پارافریز:
نقل قول مستقیم زمانی استفاده می شود که متن آنقدر خوب گفته شده است که اگر آن را طور دیگری بیان کنید نتوانید موضوع را کامل منتقل کنید. پارافریز برای متن های بلند تر استفاده می شود. در واقع، پارافریز نوعی ترجمه است، ترجمه ایده های دیگران به زبان خودتان.
در هنگام پارافریز کردن یک متن باید در نظر داشته باشید که پارافریز شامل تغییر دادن یک یا چند کلمه یا تغییر دادن ترتیب قرار گیری کلمات نیست. بلکه در پارافریز باید کلمات و ساختار کلی جملات تغییر کنند. برای این کار بهتر است هنگام مطالعه متون متفاوت نوت های جداگانه بنویسید و در انتها آنها را با متن اصلی مقایسه کنید و مطمئن شوید همه نکات کلیدی را ذکر کرده اید، سپس نوت هایتان را در قالب جملات و کلمات خودتان و بدون در نظر گرفتن جملات متن اصلی بیان کنید.
برای اطمینان ازانجام دادن صحیح پارافریز و اجتناب از اتهام سرقت ادبی می توانید از کارشناسان ما بخواهید این کار را در سریع ترین زمان ممکن به بهترین نحو برایتان انجام دهند. ما با استفاده از نرم افزار iThenticate میزان مشابهت را بررسی میکنیم و بعد میزان مشابهت متن را به حداقل می رسانیم.

اگر در مورد نوشتن مقاله اطلاعات کافی ندارید پیشنهاد میکنم به این لینک سری بزنید.

تعداد بازید : 906

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همواره و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها، پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

شماره واتس اپ
تلفن : 0408189294
ایمیل
info@globaledits.ir
Layer 1