شماره واتس آپ : 0408189294
ایمیل پشتیبانی info@globaledits.ir

چند نکته در مورد دفاع پایان نامه

پایان نامه و نکات مهم آن

مضطرب و عصبی بودن قبل از دفاع پایان نامه امری طبیعی است. با این حال، پیش آماده شدن برای دفاع و تمرین می تواند به شما کمک کند احساس اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. در اینجا چند پیشنهاد ارائه می دهیم که می توانید قبل از دفاع پایان نامه آن ها را انجام دهید.

  1. اطمینان حاصل کنید که همه چیز را در مورد پایان نامه خود می دانید ودر مورد شواهدی که می خواهید ارائه دهید مطمئن هستید. حتما تمام مطالب خود را چندین بار قبل از دفاع بخوانید به طوری که تسلط کامل بر پایان نامه خود داشته باشید.
  2. سعی کنید حداقل 10 سوال را که استاد داور ممکن است از شما بپرسد پیش بینی کنید و پاسخ های این سوالات را آماده کنید. چند بار قبل از دفاع این موارد را بررسی کنید.
  3. چند جلسه تمرین با دوستان و یا خانواده خود داشته باشید. این به شما کمک می کند احساس اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.
  4. در روز دفاع سعی کنید آرام باشید و ذهنی باز و روشن داشته باشید. قبل از اینکه پاسخ دهید، فکر کنید. می توانید از استاد داور خود بخواهید سوال خود را تکرار کند تا چند ثانیه قبل از اینکه پاسخ دهید برای خود وقت بخرید. اگر به خوبی آماده شده باشید، می توانید به سوالات پاسخ دهید.
  5. اگر سوالی وجود دارد که پاسخ آن را نمی دانید اشکالی ندارد بگویید “من نمی دانم، اما این یک سوال جالب است زیرا … . ” گاهی اوقات، اساتید سوالاتی را مطرح می کنند که شما را وادار کنند خارج از محدوده معمول فکر کنید. اما آنها انتظار ندارند شما همه چیز را بدانید.

در نظر داشته باشید در آن اتاق شما بیشتر از دیگران در این حوزه تخصص دارید و بیشترین دانش را در مورد موضوع پایان نامه خود دارید پس کمتر در مورد خطاهایتان مضطرب باشید! اگر تمایل به نوشتن مقاله دارید پیشنهاد میکنم سری به این صفحه بزنید و یا اگر اهل نویسندگی هستید مقاله نویسندگان بخوانند را مطالعه کنید.

در انتها به شما تبریک می گوییم به گرفتن مدرکتان خیلی نزدیک هستید. موفق باشید.

تعداد بازید : 663

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همواره و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها، پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

شماره واتس اپ
تلفن : 0408189294
ایمیل
info@globaledits.ir
Layer 1