شماره واتس آپ : 0408189294
ایمیل پشتیبانی info@globaledits.ir

در این مقاله به نحوه نگارش بخش‌های مختلف original articles در حوزه علوم پزشکی به صورت مختصر می‌پردازیم.

 

مقدمه: مقدمه به سؤال W-H-Y پاسخ می دهد.

با توصیف مشکلی که می خواهید از طریق تحقیق آن را حل کنید، شروع کنید. توضیح دهید که چرا این مشکل مهم است. همانطور که پیتر مداوار توصیه می‌کند، “مسئله باید به گونه‌ای باشد که مهم باشد که پاسخ چیست – چه برای علم به طور کلی و چه برای بشر.” در مرحله بعد، به طور خلاصه آنچه تاکنون انجام شده است را برای حل مشکل مرور کنید. سرانجام، مقاله خود را با ذکر آنچه در مقایسه با تحقیقات گذشته متفاوت است، معرفی کنید.

 

 مواد و روش ها: بخش مواد و روش ها به سؤال H-O-W پاسخ می دهد.

جزئیات کافی را درج کنید تا دیگران در صورت تمایل بتوانند آزمایش را تکرار کنند. منابع مواد، ساخت و مدل تجهیزات ، کمیت ها ، مدت زمان ، دلیل و غیره را در این بخش ذکر کنید. از کلیه تحقیقات انتظار می رود که تکرارپذیر باشند، به همین دلیل این بخش از اهمیت ویژه ای برخوردار است. توضیح دهید که “درمان” چه بوده است و چگونه “کنترل” های مناسب را ترتیب داده‌‌‌اید تا مقایسه معتبری بین این دو مجموعه انجام شود. همچنین، این شاید ساده ترین بخش برای نوشتن باشد، شروع نوشتن مقاله با این بخش می‌تواند ایده خوبی باشد.

 

 نتایج: بخش نتایج به سؤال W-H-A-T پاسخ می دهد.

فقط نتایج را بیان کنید و نظرات و توضیحات را برای بخش بحث بگذارید. از جدول ها و نمودارها به ترتیب مناسب استفاده کنید، اما با ارائه داده ها یکبار به عنوان جدول و یک بار به عنوان نمودار یا با تکرار داده های گرافیکی در متن، داده ها را کپی نکنید. اساسا این بخش می تواند کوتاهترین بخش های مقاله باشد زیرا بسیاری از اطلاعات را می توان در جداول  و شکل ها ارائه داد.

 

 بحث: بخش بحث به مهمترین سؤال یعنی S-O W-H A-T پاسخ می دهد.

توضیح دهید که نتایج به چه معنی است و اهمیت آنها چقدر است. نتایج را با یافته های قبلی مقایسه کنید؛ در صورت وجود نتایج متناقض آنها را توضیح دهید. اگر برخی از نتایج به اهمیت آماری نرسیدند، توضیح دهید که اختلافاتی که مشاهده می شود ممکن است ناشی از چه عواملی باشد. محدودیت های مطالعه خود را مشخص کنید و یک خط مشی برای کارهای آینده پیشنهاد کنید و در آخر با نتیجه گیری خلاصه کنید.

تعداد بازید : 722

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همواره و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها، پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

شماره واتس اپ
تلفن : 0408189294
ایمیل
info@globaledits.ir
Layer 1