شماره واتس آپ : 0408189294
ایمیل پشتیبانی info@globaledits.ir

چگونه شروع به نوشتن یک مقاله کنیم

 

چگونه شروع به نوشتن یک مقاله کنیم : یک ژورنال (مجله) مناسب ترجیحا با ضریب تاثیر بالا انتخاب کنید.

اگر برای اولین بار قصد نگارش یک مقاله را دارید، این بدان معنی نیست که مقاله تان فقط شانس آن را خواهد داشت که در یک مجله حاشیه ای با سطح علمی پایین پذیرفته شود. پیشرفت شما در دانشگاه رابطه مستقیمی با توانایی شما در انتشار مقالات در مجلات دارای ضریب تاثیر بالا دارد.

ضریب تأثیر نشان دهنده اعتبار مجلات است و هرچه ضریب تاثیر مجله ای بالاتر باشد ، مخاطبان آن گسترده تر می باشد و بیشتر احتمال دارد محققان دیگر مقاله شما را در مطالعاتشان ذکر کنند. جداول ضریب تاثیر که مجلات موجود را رتبه بندی می کنند را می توانید با بر روی اینترنت پیدا کنید

با توجه به اینکه چاپ مقاله در مجلات با ضریب تاثیر بالا کار دشواریست، می توانید یک مقاله مروری حدودا 2500 کلمه  ای در مورد یک مشکل شایع و یا راه حل های مختلف برای یک چالش بنویسید. هنگامی که سه یا چهار مجله مناسب را انتخاب کردید، به سبک آنها توجه کنید و فکر کنید سردبیران و خوانندگان چه انتظاراتی از مقالات دارند.

می توانید موضوعی را که مبحث جاری و مورد توجه است انتخاب کنید که شانس پذیرش گرفتن مقاله تان را افزایش می دهد. باید بدانید که معمولا  بهتر است ابتدا مجله مورد نظرتان را انتخاب کنید و سپس روی موضوع و زاویه ای که از آن می خواهید به موضوع بنگرید تمرکز کنید و آن را با انتظارات مجله مورد انتخابتان مطابقت دهید. در نهایت برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله نویسندگان هم بخوانند سری بزنید.

تعداد بازید : 789

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همواره و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها، پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

شماره واتس اپ
تلفن : 0408189294
ایمیل
info@globaledits.ir
Layer 1