شماره واتس آپ : 0408189294
ایمیل پشتیبانی info@globaledits.ir

پس از ارسال مقاله به مجله، باید آماده پاسخ به داوری شوید. پاسخ دادن به نظرات داوران می تواند بسیار استرس زا باشد، زیرا ژورنال مقاله شما را فقط پس از پرداختن به همه نظرات داوران می پذیرد و این نظرات می توانند از تغییرات جزئی زبان تا بازنگری در محتوای مقاله گسترده باشند. اما اگر شما به خوبی آمادگی پاسخگویی به نظرات داوران را داشته باشید، این روند خیلی دلهره آور نخواهد بود. در اینجا به چند نکته برای کمک به شما برای پاسخگویی به نظرات داوران می پردازیم.

 

پاسخ ارائه دهید، نه عکس العمل: بهتر است به جای پاسخ دادن سریع به نظرات داوران، یک استراحت کوتاه بگیرید. برای مرور مجدد نظرات یا پیشنهادات فکر کنید و تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید برای حل هر مسئله تصمیم بگیرید. این نشان می دهد که شما نگرانی های داوران را درک کرده اید.

پاسخ های خود را سازماندهی کنید: داوران نظرات و پیشنهادات خود را در قالب پاراگراف ارائه می دهند. این موارد را به عنوان یک لیست شماره گذاری کنید و به هر نکته ارجاع دهید. همچنین می توانید به صورت “داور 1” یا “نظر 1” آنها را سازماندهی کنید.

اطمینان حاصل کنید که استدلال های شما منسجم و منطقی هستند: نیاز نیست که با تمام نظرات داوران موافقت کنید. در صورت داشتن نظر متفاوت، در بیان آن دریغ نکنید. با این حال ، به جای این که بگویید پیشنهاد داور را رد می کنید، دلیل اختلاف نظر خود را توضیح دهید. هرچه پاسخ شما مبتنی بر شواهد و منطقی باشد، داوران راحت تر می توانند استدلال شما را بپذیرند.

دقیق باشید: برای کمک به سردبیران/ داوران مجله برای درک بهتر پاسخ های شما، اطمینان حاصل کنید که پاسخ های شما مفصل هستند و تمام جنبه های نظرات را پوشش می دهند. منابع داده ها را مشخص کنید و توصیف تست هایی که انجام داده اید یا جملاتی که اصلاح کرده اید را برای صرفه جویی در وقت آنها مشخص کنید.

حفظ لحن مناسب: غالباً نویسندگان به صورت احساسی به نظرات پاسخ می دهند و این در لحن پاسخ های آنها منعکس می شود. به یاد داشته باشید که داوری، ارزیابی تحقیقات شما و نظر شخصی است. لحن مودبانه خود را حفظ کنید، و در صورت بروز اختلاف نظر، بهتر است توضیحی علمی برای حمایت از موضع خود ارائه دهید.

قدردانی از تلاش های داوران: به داوران برای کار خود مبلغی پرداخت نمی شود و غالباً داوطلبانه این کار را انجام می دهند، زیرا علاقه‌مند به این رشته هستند. هرچه نظرات داوران طولانی تر و گسترده تر باشد، نشان می‌دهد زمان بیشتری برای کار شما صرف کرده‌‌اند. پس نظرات آنها را به عنوان بازخورد سازنده در نظر بگیرید و به یاد داشته باشید که از آنها بخاطر وقت و تلاش شان تشکر کنید.

خود را موظف به موافقت با نظرات داوران نکنید: اگرچه از شما انتظار می رود این کار را انجام دهید، از توافق با هر نظری خودداری کنید. در نهایت مطالعه شما و اعتبار شما به عنوان یک محقق در معرض خطر است.

برخورد با بازخورد متناقض: اگر نظرات مخالف از داوران مختلف دریافت کرده اید، بازخورد ها را ارزیابی کنید و تصمیم بگیرید با کدام داور بیشتر موافق هستید و توصیه های او را دنبال کنید و تصمیم خود را به سر سردبیر به صورت موجه اعلام کنید، یا اینکه از سردبیر در مورد نظرات متناقض کمک بخواهید.

رسیدگی به درخواست برای تجدید نظرهای اساسی: از آنجا که الزامات مربوط به تعداد کلمه بر اساس محدودیت های فضا تعیین می شوند، شما مجبور‌ هستید مقاله تان را در همین محدوده بنویسید. حال بعضی اوقات داوران ممکن است از شما بخواهند مجموعه های بزرگی از داده ها را تهیه کنید یا بیش از یک صفحه به متن اضافه کنید. اگر پیشنهادات متناسب با دامنه تحقیقات شما است و اگر با آنها موافق هستید، می توانید با سردبیران ژورنال مشورت کنید تا مشخص کنید آیا محدودیت‌های فضایی به شما اجازه می دهد تا موارد گفته شده را اضافه کنید.

تعداد بازید : 912

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همواره و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها، پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

شماره واتس اپ
تلفن : 0408189294
ایمیل
info@globaledits.ir
Layer 1